Dětřichov u Uničova - zajímavosti

K zajímavostem obce jistě patří kaplička svatého Floriána a kamenný kříž, které se v obci nachází. Prakticky v bezprostřední blízkosti obce se nachází malé letiště.
Obcí vede značená cyklotrasa č. 511, která spojuje Litovel a Rýmařov. Dětřichov je tak ideálním místem pro cykloturistiku. Na trase cyklostezky se nachází řada zajímavých míst, které lákají k návštěvě. Jistě nejzajímavějším místem celé trasy je hrad Sovinec, který je od Dětřichova vzdálen pouhých 15 kilometrů. Po cyklostezce je také snadné spojení z Dětřichova do Litovle a Uničova. Ve směru z Rýmařova na Litovel je cyklotrasa nenáročná a vhodná také pro rodiny s dětmi. Opačný směr je poměrně náročný a je vhodný spíše pro zdatné cyklisty. Většina trasy vede po zpevněných cestách a silnicích II. a III. třídy. Povrch je tak vhodný pro všechny typy jízdních kol.
K dalším zajímavostem, které jsou z Dětřichova snadno dosažitelné patří například Litovelské Pomoraví. Tato Chráněná krajinná oblast se nachází mezi Mohelnicí a Olomoucí. Řeka Morava, která v této oblasti značně meandruje, zde vytváří unikátní ekosystém. Litovelské Pomoraví je ideálním místem odpočinku a prostorem pro cyklo a pěší turistiku. Hranice CHKO Litovelské Pomoraví se nachází pouhý kilometr od samotné obce.
Z Dětřichova je to také kousek na Mladečské jeskyně (12 km po cyklostezce), které jsou známé zejména díky významným archeologickým a paleontologickým nálezům.
V letních měsících lze z Dětřichova vyrazit na 5 kilometrů vzdálenou pískovnu Náklo, která poskytuje nádherné koupání.
Mnoho turistických zajímavostí nabízejí také blízká města Uničov, Litovel a především krajské město Olomouc.