Dětřichov u Uničova - letiště

V těsné blízkosti obce Dětřichov se nachází malé letiště pro ULL. Výstavba letiště, které se nachází na soukromém pozemku, byla ukončena v roce 1999. Letiště bylo slavnostně otevřeno u příležitosti 50. narozenin jeho zakladatele Vladimíra Linharta. Délka travnaté přistávací dráhy činí téměř 600 metrů. Provoz na letišti je celoroční, včetně zimních měsíců. V současné době se v hangáru letiště nachází 5 ULL a také stejný počet rogal. Vzhledem k vysokému zájmu dalších majitelů, se plánuje v blízké budoucnosti přístavba dalšího hangáru.
Na dětřichovském letišti se pravidelně v měsících květnu a srpnu konají slety. Na letišti funguje stálá služba, což umožňuje přistání prakticky kdykoliv. Zázemí letiště poskytuje ubytování pro 5 návštěvníků a také možnost ubytování ve vlastních stanech. Návštěvníkům je k dispozici možnost koupání v bazénu, stolní tenis a cykloturistika. Občerstvení je možné zajistit na letišti (po domluvě), nebo lze ke stravování využít 2 kilometry vzdálenou restauraci v Července. Na letišti lze samozřejmě provést drobné opravy letadel.
Letiště využívají také letečtí modeláři a to nejen z blízkého okolí. Často je tak provoz letiště zpestřen o krásné modely letadel.